Glory Game

Reżyseria: Dominik Więcek

Fundacja CHROMA

Opis spektaklu
Pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie zbiegają się w czasie z wynalezieniem kinematografu, co całkowicie przekształciło sposób uczestnictwa w sporcie i jego odbiór. Porządek mediów zdobywa panowanie nad porządkiem zawodów sportowych. Pod kamerę i teleuczestnictwo widza zmieniane są zasady i reguły dziedzin olimpijskich. Zabiegi związane z prezentacją ruchu: zwolnione i przyspieszone temu, powtórki, zbliżenia, czy gwałtowne zmiany punktów widzenia działają na widza jak wciągający serial i mają elementy melodramatu.

W centrum tego wszystkiego jest ciało, od którego zasady gry nieustannie wymagają coraz więcej. Nowoczesny sport nakłada na zawodników skrajne obciążenia przekraczające biologiczną wydolność organizmu. Citus – altius – fortius (szybciej – wyżej – silniej).

Spektakl "Glory Game" kolektywu Sticky Fingers Club w choreografii Dominika Więcka został wybrany do prestiżowej sieci Aerowaves. Oznacza to, że 44 partnerów i instytucji z 35 krajów uznało ten spektakl za jedno z najciekawszych wydarzeń tanecznych w Europie.

Glory Game znalazło się dwukrotnie w podsumowaniu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2023/2024” magazynu Teatr. Zarówno w kategorii Najlepsza Choreografia jak i Najlepszy Spektakl Taneczny.
Obsada

kolektyw STICKY FINGERS CLUB w składzie: Daniela Komędera, Dominika Wiak, Dominik Więcek, Monika Witkowska oraz Natalia Dinges i Piotr Stanek

Inni realizatorzy

Koncept i choreografia:
Dominik Więcek


Kreacja i performance:
kolektyw STICKY FINGERS CLUB w składzie: Daniela Komędera, Dominika Wiak, Dominik Więcek, Monika Witkowska oraz Natalia Dinges i Piotr Stanek


Opieka dramaturgiczna:
Konrad Kurowski


Scenografia:
Mateusz Mioduszewski


Kostiumy:
Weronika Wood 



Muzyka:
Przemek Degórski



Reżyseria oświetlenia:
Piotr Pieczyński

Produkcja:
Teatr Komuna Warszawa


Specjalnie podziękowania dla osób, z którymi praca była dla nas inspiracją: Paweł Wysocki, Johnny Blade, Biesiad Strong. Podziękowania należą się również Lubelskiemu Teatrowi Tańca, Centrum Kultury w Lublinie.

Uwaga! Spektakl dla widzów powyżej 16 lat. W spektaklu pojawia się nagość.

Recenzje
"Glory Game – recenzja spektaklu. Let’s watch it in slow motion" Kinga Senczyk dla Popkulturowy.pl ”Oceń mnie” Alicja Stachulska dla Magazynu Didaskalia "Przebój" Dominik Gac dla Magazynu Teatr.
Informacje

czas trwania: 45/60

grupa wiekowa: młodzież i dorośli

scenografia: Mateusz Mioduszewski

choreografia: Dominik Więcek

muzyka: Muzyka: Przemek Degórski

dramaturgia: Konrad Kurowski

data premiery: 15 grudnia 2023

miejsce premiery: Komuna Warszawa

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)