HAMLET - KOMENTARZ

Reżyseria: GRZEGORZ BRAL

FUNDACJA BRAL (TEATR PIESN KOZLA)

Opis spektaklu
Spektakl Teatru Pieśń Kozła "Hamlet - Komentarz", rozgrywa się dwa miesiące przed właściwą akcją dramatu, czyli w noc zabójstwa starego króla. Noc ta przeradza się w czuwanie, rodzaj "szekspirowskich Dziadów". Na scenie pojawiają się postaci obecne oraz nieobecne na kartach dramatu Szekspira.

Przyglądamy się temu, co dzieje się w głowach bohaterów i snujemy przypuszczenia, co doprowadziło do tragedii. Na powierzchni relacji niby nic się nie dzieje, w postaciach natomiast wzbudzają się ich bolesne tajemnice. To dramat o energii, która domaga się ujawnienia, Hamlet jest jej medium.

Przedstawienie oparte jest na polifonicznej strukturze pieśni. Aktorzy interpretują postacie, zdarzenia i emocje przy pomocy dźwięków oraz polifonicznych pieśni. Słowa tekstu zostają udźwiękowione, nie pojawiają się w tradycyjnej narracji, wzrastają jako muzyczne harmonie. Słowa i muzyka opowiadają wewnętrzną strukturę postaci i rodziny.
Obsada

Iwona Wall, Agata Flondro, Paweł Frasz, Anna Grycan, Alicja Bral, Marysia Malinowska, Olena Yeremenko, Samuel Ferreira, Błażej Wójcik, Łukasz Wójcik, Dariusz Dudzik, Marek Belko.

Inni realizatorzy

Reżyseria: Grzegorz Bral
Muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły
Dramaturgia: Alicja Bral
Kostiumy: Alicja Gruca
Scenografia: Robert Florczak

Recenzje
Nigdy nie było żadnego Hamleta 14 postaci w poszukiwaniu Hamleta O człowieku bez tożsamości - "Hamlet-komentarz" Teatru Pieśń Kozła HAMLET - KOMENTARZ

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)