PERFEKTY I AMBARAS

Reżyseria: Jakub Krofta

Teatr Lalek "Pleciuga"

Opis spektaklu
Bajka, w której wszystko jest możliwe ...
Niektórzy, odkąd się urodzili, mają starszego brata. Inni „dostają” braciszka po czasie - na początku tylko je, śpi i wrzeszczy. Są też tacy, u których brat nie dość, że zjawia się niespodziewanie, to jeszcze jest zaprzeczeniem wszystkich wyobrażeń na temat fajnego rodzeństwa. Tak było w wypadku dwóch książąt, Perfektego i Ambarasa, synów zakochanej królewskiej pary. Ciężko siedzieć z założonymi rękami, kiedy każą ci się zadawać z twoim totalnym przeciwieństwem. Najlepiej przekroczyć granice królestwa, udać się w świat i pokazać, kto tu rozdaje karty…
Sztuka „Perfekty i Ambaras” cenionej dramatopisarki Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty to pełna magicznych światów i nieoczywistych zwrotów akcji bajka drogi, w której wszystko jest możliwe – spotkanie wróżki, chmary niebezpiecznych mordoryjów, odkrycie Liberlandii… A może nawet polubienie przyszywanego brata?
To opowieść o pięknie różnorodności, sile wyobraźni, a także o kochającej rodzinie, która jest bogactwem, mimo najróżniejszych kształtów, jakie może przybrać.
Obsada

Maja Bartlewska
Rafał Hajdukiewicz
Aleks Joński
Dariusz Kamiński
Katarzyna Klimek
Mirek Kucharski
Edyta Niewińska-Van der Moeren
Maciej Sikorski

Inni realizatorzy

reżyseria: Jakub Krofta
scenariusz: Maria Wojtyszko
scenografia, kostiumy: Matylda Kotlińska
muzyka: Tomasz Lewandowski

Recenzje

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)