Symulator

Reżyseria: Tomsa Legierski

Białostocki Teatr Lalek

Opis spektaklu
„Symulator“ to gra, która oferuje doświadczenie prawdziwego życia w wirtualnym świecie. Co takie doświadczenie może nam dać i co odebrać? Czy jest to zwykła gra i zabawa? Kiedy przestaje być już zabawą?
„Symulator“ powstał na podstawie wywiadów z uczniami szkół średnich w dwóch czeskich miastach: w Pilźnie i Plasach. Reżyser Tomsa Legierski oraz dramaturżka Petra Kosova przeprowadzili serię dyskusji z uczniami w wieku od dwunastu do szesnastu lat o tym, czego doświadczają, kiedy czują się zdradzeni, co odbierają jako niesprawiedliwość, co ich boli i co postrzegają jako przeszkody w komunikacji z dorosłymi. Spotkali się także z nauczycielami, psychologami szkolnymi i rodzicami. I wreszcie, wspólnie z polskimi aktorami, ożywili własne wspomnienia i doświadczenia oraz szukali sposobów na zrozumienie nastolatków - zarówno polskich, jak i czeskich. Dorastanie jest procesem skomplikowanym, zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców.
Spektakl adresowany do młodzieży i dorosłych, zrealizowany w ramach europejskiego projektu ConnectUp, dofinansownego ze środków Unii Europejskiej z programu „Kreatywna Europa”.
Obsada

Łucja Grzeszczyk, Agata Stasiulewicz, Krzysztof Bitdorf, Michał Jarmoszuk, Maciej Zalewski

Inni realizatorzy

dramaturgia: Petra Kosová
scenografia: Karel Czech
muzyka: Daniel Čámský
animacje: Martin Máj
konsultacje literackie: Marta Guśniowska

Recenzje
Gra w życie na scenie BTL-u
Informacje

czas trwania: 75

grupa wiekowa: młodzież i dorośli

scenografia: Karel Czech

muzyka: Daniel Čámský

dramaturgia: Petra Kosová

data premiery: 29 października 2022

miejsce premiery: Białostocki Teatr Lalek

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)