Te sprawy

Reżyseria: Tomasz Kaczorowski

Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Opis spektaklu
Świat dorosłych osacza i paraliżuje. Jak może sobie z nim poradzić zwyczajna nastolatka? Jak znaleźć słowa, które wyrażą wszystkie przeżywane emocje? Jak wyzwolić się spod presji cudzych oczekiwań tak, by móc sprostać własnym? Relację z tych zmagań przynoszą „Te sprawy” – muzyczny monodram o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie w ciągle zmieniającej się, trudnej do oswojenia rzeczywistości.

Przedstawienie rozgrywa się w minimalistycznej przestrzeni, która zapełnia się myślami i wspomnieniami głównej bohaterki. Poznajemy jej realia – codzienne wyzwania, trudne relacje, proces niełatwych, lecz nieuchronnych zmian.

Bohaterka uczy się siebie, poznaje własne pragnienia oraz ograniczenia, a widz – zwłaszcza ten młody – ma szansę poczuć, że ze swoimi rozterkami nie jest sam. Poszukiwanie indywidualnego głosu włącza się w chór innych głosów. Różne drogi, ale wspólny cel – akceptacja siebie, budowanie autentycznych relacji, dążenie do porozumienia mimo różnic.

Spektakl brał udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Znalazł się w gronie 46 wyróżnionych tytułów (możliwość ubiegania się o refundację kosztów produkcji).
Obsada

Sara Lech

Inni realizatorzy

Na motywach "Pestek" Anny Ciarkowskiej
Scenariusz i adaptacja: Tomasz Kaczorowski, Sara Lech

Koncepcja scenograficzna: Tomasz Kaczorowski
Kostiumy: Justyna Banasiak
Teksty piosenek: Noli
Muzyka: Gabriela Cybuch, Adam Komorowski
Inspicjent: Emilia Malczyk
Plakat: Joanna Rusinek

Recenzje
Sara Lech w monodramie Intymne wyznania w Domku Rybaka Dojrzewanie

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)