Wszystko płynie

Reżyseria: Janusz Opryński

Teatr Soho

Opis spektaklu
Spektakl jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku.
Janusz Opryński po raz pierwszy sięgnął po tekst Wszystko płynie Wasilija Grossmana w spektaklu Punkt Zero: Łaskawe. Potem, podczas Konfrontacji Teatralnych w 2016 roku, zaproszono go do udziału w cyklu „Mikro Teatr” zrealizowanym przez Komunę Warszawę. Wówczas na scenie znaleźli się aktorzy stale współpracujący z Januszem Opryńskim – Eliza Borowska (Teatr Polski w Warszawie) i Sławomir Grzymkowski (Teatr Dramatyczny w Warszawie). Projekt zakładał radykalne ograniczenie formy – spektakle nie mogły przekraczać 16 minut. Fragment ten znajdzie się w przedstawieniu "Wszystko płynie".
Obsada

Eliza Borowska, Sławomir Grzymkowski

Inni realizatorzy

adaptacja: Janusz Opryński
na podstawie "Wszystko płynie" Wasilija Grossmana w przekładzie Wiery Bieńkowskiej
światło: Jan Piotr Szamryk
wizualizacje: Aleksander Janas / kilku.com
koordynatorka produkcji: Barbara Sawicka
inspicjentka: Dorota Stochmalska

Recenzje
Wyrzucić z siebie cały świat WSZYSTKO PŁYNIE TEATR SOHO Reportaż z piekła (Teatralne) mięso „Wszystko płynie" w Teatrze Soho to relacja z samego piekła
Informacje

czas trwania: 60 minut

grupa wiekowa: dorośli

scenografia: zespół

choreografia: zespół

muzyka: Na licencji: David Lang "You will return" album Death Speaks (2013 Cantaloupe Music), Labradford "E Luxo So" - " Recorded and Mixed At Sound of Music, Richmond, Va." (1999, Blast First/Kranky)

dramaturgia: Janusz Opryński

data premiery: 28 listopada 2019

miejsce premiery: Warszawa

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)