Mała draka o zwierzakach

Reżyseria: Ewa Piotrowska

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

Opis spektaklu
Zwierzątka goszczą po raz kolejny na naszej teatralnej scenie! Szczeżuja, pijawka lekarska, żółw grecki, piękne ptaki – kaczka hełmiatka, kulon i batalion – mogą być już niedługo obecne tylko na zdjęciach i obrazkach w podręcznikach zoologii… To gatunki, którym grozi wyginięcie! Skażenie środowiska, katastrofy ekologiczne i ludzka, niestety, chciwość i bezmyślność zagrażają naszym „braciom mniejszym”!

Malina Prześluga, znana dramatopisarka, w wesołych wierszach przybliża nam, a przede wszystkim dzieciom, te swojskie i egzotyczne, mieszkające także w opolskim ZOO zwierzaki, opowiadając o nich zabawne historie. Spór między dwoma paniami, o to, które to zwierzę jest lepsze, a które ciekawsze (aktorki „ożywiają” przy okazji lalki, rekwizyty i przedmioty), to pretekst, by o sprawach ważnych w teatrze zajmująco opowiedzieć. Zadania tego podjęła się Ewa Piotrowska, reżyserka, która tematy „ekologiczne” czuje jak mało kto! Oprawą plastyczną widowiska zajęła się znakomita scenografka, miłośniczka starych i pięknych przedmiotów, Julia Skuratova. Zapraszamy do teatru wszystkich, a szczególnie dzieci od lat czterech!
Obsada

Dorota Nowak
Mariola Ordak-Świątkiewicz

Inni realizatorzy

autor Malina Prześluga
scenografia Julia Skuratova

Recenzje
Dziobem i pazurem Krótka historia o zagrożonych gatunkach Marvin i zwierzaki „Mała draka o zwierzakach” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora
Informacje

czas trwania: 45 min

grupa wiekowa: dzieci

scenografia: Julia Skuratova

muzyka: --

data premiery: 3 lutego 2018

miejsce premiery: Opolski Teatr Lalki i Aktora im A. Smolki w Opolu

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)