Prosta historia

Reżyseria: Radosław Kasiukiewicz, Tomasz Maśląkowski

Fundacja LALE.Teatr

Opis spektaklu
Na początku był Raj: Dom. Ogród. Tata, mama, dziecko. Świeciło słońce. Szczekał pies. Wszystko działało. Później pojawiła się chmura. Czarna chmura. Gdzieś daleko, nikt tego nie zauważył. Mijał czas. Chmur przybywało i nagle rozpętała się burza. Trzęsienie ziemi. Nastąpiła Zmiana. Wreszcie wszystko zniknęło. Nastało Nic. Pustka. Jak sobie z tym poradzić? Czy na niebie jeszcze kiedyś pojawi się słońce? A na twarzy dziecka – uśmiech?

„Prosta historia” jest bez reszty zanurzona w codzienności: jej rytuałach (a także rutynie), mikrozdarzeniach. Zmianach, które się dokonują. Pozbawiona nachalnej dydaktyki, daje szansę indywidualnej rozmowy dziecka z dorosłym. Bo każdy mały widz dostrzega w niej tyle, na ile jest gotowy.
Spektakl Radosława Kasiukiewicza i Tomasza Maśląkowskiego jest opowiedziany jak teatr tworzony przez dzieci. Wydarza się na stole przy pomocy scenografii a la planchette i prostych przedmiotów codziennego użytku: lampki nocnej, wentylatora, folii. Dotyka emocji, które, choć czasem niełatwe, towarzyszą nam w każdej sytuacji, zabierają w podróż po nieznanych światach. Jest ich dokładnie tyle, ile potrafi unieść dziecko. Twórcy pomagają je nazwać, oswoić, a dorosłego odbiorcę uwrażliwiają na szczególną dziecięcą optykę, otwierają przestrzeń wspólnej rozmowy.
Obsada

Radosław Kasiukiewicz, Tomasz Maśląkowski

Inni realizatorzy

scenariusz: Tomasz Maśląkowski, Antek Maśląkowski
scenografia: Mateusz Stępniak
muzyka: Grzegorz Mazoń

Recenzje
Tekturowa niezwykłość: "Prosta historia" O trudnych sprawach najlepiej opowiadają proste historie Proste historie są najlepsze Nie zawsze jest niedziela O lęku, złości i radości Nie taka prosta historia w teatrze Prosta historia Teatr mini mini Prosta historia Świat w tekturze
Informacje

czas trwania: 50 min

grupa wiekowa: dzieci

scenografia: Mateusz Stępniak

choreografia: -

muzyka: Grzegorz Mazoń

dramaturgia: -

data premiery: 18 września 2017

miejsce premiery: Wrocławski Teatr Lalek

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)