blisko

Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Opis spektaklu
Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć. BLISKO stanie się przygodą – poszukiwaniem tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas.

BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które odwiecznie łączą ludzi. Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, otwieramy się na siebie nawzajem. Co to znaczy troska? Jak można o kogoś dbać? W jaki sposób możemy się sobą opiekować? To tylko niektóre z pytań, tak ważnych dla rozwoju naszej emocjonalności, na które twórcy przedstawienia spróbują odpowiedzieć wspólnie z bardzo małymi widzami.
Dwoje tancerzy na okrągłej scenie – krąg życia i wspólnoty, a w jego centrum matrioszka – symbol macierzyństwa, ale jednocześnie obiekt kryjący w sobie mnóstwo niespodzianek. Tradycyjna w swej formie lalka zyskuje współczesny rys i może być kreatywnie przetwarzana – zarówno przez artystów, jak i widzów. Forma staje się punktem wyjścia do rozmowy bez słów, w której bliskość, dotyk, czułość stają się najważniejszymi tematami.

Spektakl dla dzieci od 1 do 3 lat i bliskich im dorosłych

Spektakl zrealizowany w kooprodukcji Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Art Fraction Foundation w ramach projektu “Small size, performing arts for early years” realizowanego ze środków programu Kreatywna Europa.
Obsada

Paulina Giwer-Kowalewska / Anna Dziedzic
Filip Meyer-Lüters / Paweł Grala

Inni realizatorzy

scenografia: Barbara Małecka
muzyka: Wacław Zimpel

Recenzje
Blisko sedna // Maria Maczuga Dla najmłodszych i im bliskich // Juliusz Tyszka
Informacje

czas trwania: ok. 45 minut

grupa wiekowa: dzieci

scenografia: Barbara Małecka

muzyka: Wacław Zimpel

data premiery: 26 listopada 2016

miejsce premiery: Scena Wspólna / Poznań

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)