Żabka

Reżyseria: Fabrizio Montecchi (Włochy)

Teatr Animacji w Poznaniu

Opis spektaklu
Żabka wraz z przyjaciółmi pokonuje codziennie przeszkody i mierzy się z życiowymi dylematami. Świat dookoła jest taki fascynujący!

Spotkany na polanie kos skłania do refleksji nad istotą śmierci i potrzebą cieszenia się każdą chwilą. Nieszczęśliwa miłość, którą przeżywa Żabka, jest punktem wyjścia do rozważań nad cierpieniem i szczęściem, jakie z niej wynika. Nocne lęki są idealną okazją do zbadania, czym tak naprawdę jest strach - ten prawdziwy i ten wyimaginowany.

Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru przygody Żabki i jej przyjaciół, ubrane w piękne słowa i obrazy, przywracają siłę i chęć do życia. Mówiąc o sobie, bohaterowie opowiadają także o nas – dorosłych, którzy wciąż nie potrafią się zaakceptować, a w szczególności o tych, którzy dorosłymi dopiero się stają, borykając się przy tym z wieloma problemami.

Te krótkie historie z ważnym przesłaniem są adaptacją książek ilustrowanych Maxa Velthuijsa, jednego z najwybitniejszych autorów i ilustratorów książek dla dzieci na świecie. Teksty i ilustracje zostały przeniesione z papieru na scenę oraz przekształcone z lekkością i poezją we wspaniałe żywe historie.

Preferowany wiek od 4 lat.

Spektakl na podstawie książek Maxa Velthuijsa: "Frog is Sad", "Frog in Love", "Frog and the Birdsong", "Frog is Frog" oraz "Frog is Frightened" wydanych przez Andersen Press, Londyn.

Adaptacja spektaklu Ranocchio - produkcji Teatro Gioco Vita z Piacenzy (Włochy).
Obsada

Sylwia Zajkowska / Magdalena Dehr
Katarzyna Romańska / Danuta Rej
Marek Cyris / Piotr Grabowski

Inni realizatorzy

Autor: Max Velthuijs
Adaptacja – Nicola Lusuardi, Fabrizio Montecchi (Włochy)
Tłumaczenie z j. francuskiego – Jan Ratić
Scenografia – Nicoletta Garioni (Włochy)
Lalki według rysunków Maxa Velthuijsa – Federica Ferrari (Włochy)
Muzyka – Michele Fedrigotti (Włochy)
Kostiumy – Sara Bartesaghi Gallo (Włochy)

Recenzje
I jak tu się nie zakochać? / Maria Maczuga Dotknęłyśmy magii... / tosimama.blogspot.pl Concerto na Żabkę, cienie i Dyzia / Juliusz Tyszka Życie jest piękne! / Anna Czajkowska
Informacje

czas trwania: 60 min

grupa wiekowa: dzieci

scenografia: Nicoletta Garioni (Włochy)

choreografia: -

muzyka: Michele Fedrigotti (Włochy)

dramaturgia: -

data premiery: 22 września 2016

miejsce premiery: Poznań

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)