Staś i Zła Noga

Reżyseria: Bartłomiej Błaszczyński

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego

Opis spektaklu
Staś przyjaźni się ze swoją Złą Nogą, ale Mama powoli zaczyna martwić się, że ten nietypowy przyjaciel sprowadzi na jej syna nieszczęście. Chłopiec, choć nie traci dobrego humoru, zaczyna przynosić ze szkoły kiepskie oceny i powoli traci kolejnych znajomych. Mama również wydaje się nie mieć szczególnego szczęścia do międzyludzkich relacji. Czy Zła Noga jest naprawdę taka zła? A może to tylko wymysł Stasia, który próbuje wymigać się od obowiązków i kar?

„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautką. Jak więc potoczą się ich historie?

Spektakl nie tylko dla młodego widza.

- - - - - - - - - -

Spektakl powstał na podstawie komiksu „Przygody Stasia i Złej Nogi” autorstwa Tomasza „Spella” Grządzieli i jest koprodukcją ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora ATENEUM.

Spektaklowi towarzyszą działania edukacyjno- terapeutyczne przygotowano we współpracy z Fundacją Iskierka oraz warsztaty dedykowane zorganizowanym grupom szkolnym, których celem jest stworzenie przestrzeni do rozmowy i działań teatralnych związanych z tematem i problematyką przedstawienia. Warsztaty prowadzone są przez Annę Nowak – instruktorkę teatralną, animatorkę kultury, arteterapeutkę oraz edukatorkę Teatru Lalki i Aktora ATENEUM.
Obsada

Katarzyna Błaszczyńska – Mama
Dawid Kobiela – Staś
Michał Rolnicki – Zła Noga

Inni realizatorzy

Katarzyna Błaszczyńska – adaptacja
Magdalena Grundwald – scenografia, kostiumy i reżyseria światła
Sylwia Hefczyńska-Lewandowska – choreografia
Jakub Adamiak – muzyka
Patrycja Hefczyńska – muzyka na żywo
Anna Kandziora – inspicjentka, suflerka
Piotr Roszczenko – realizacja świateł
Krzysztof Woźniak – realizacja video
Wojciech Gąsowski – realizacja dźwięku

Recenzje
(Nie)będzie dobrze Marzenia ściętej nogi Noga w kosmos wystrzelona Staś i Zła Noga
Informacje

czas trwania: 1 h 10 min.

grupa wiekowa: dzieci i młodzież

scenografia: Magdalena Grundwald

choreografia: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska

muzyka: Jakub Adamiak

data premiery: 14 grudnia 2018

miejsce premiery: Katowice

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)