Wiedźmin. Turbolechita

Reżyseria: Piotr Sieklucki

Stowarzyszenie Teatr Nowy

Opis spektaklu
Ziemowit Szczerek – laureat Paszportu Polityki, finalista Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, autor głośnej „Siódemki” i „Rzeczpospolitej Zwycięskiej”, tym razem rozprawia się z polskością i całym zestawem cech jej towarzyszącym w tekście dramatycznym i to nie byle jakim.

Przed Państwem na scenie pojawia się Wiedźmin, ale nie zwykły wojownik z długimi włosami biegle władający mieczem. Nie. Wreszcie zjawi się ON – wyczekiwany od pokoleń mesjasz, zbawiciel, superbohater, w którego żyłach płynie prawdziwa polska krew. Janusz. Słowianin. Dzidowład. Turbolechita. To w nim są pokładane wszystkie nadzieje, on jako jedyny wędrując przez krainy istniejące i nieistniejące, spotykający na swojej drodze prawdziwe monstra, osobliwe figury, wynaturzone postaci zrobi porządek i wprowadzi zmianę, dobrą zmianę.

„Wiedźmin. Turbolechita” to satyra na istniejącą i nieistniejącą rzeczywistość, teatralne zmierzenie się z tożsamością Polaków, skonfrontowanie ze stereotypami, schematami i kompleksami. Ten spektakl to brutalna walka z potworami – tymi, które faktycznie są, które być mogą i tymi, których tak naprawdę nie ma. To rzecz o nas.
Obsada

Juliusz Chrząstowski
Krystian Durman/Konrad Stein
Aleksander Fiałek/Paweł Harańczyk
Piotr Sieklucki
Karol Miękina
Łukasz Błażejewski
Maciej Ferlak
Grzegorz Witek
Grzegorz Janeczek

Inni realizatorzy

projekcje i muzyka: Paweł Penarski
ruch sceniczny: Karol Miękina
scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski
nagłośnienie: Tadeusz Sawka
oświetlenie: Wojciech Kiwacz

Recenzje
Jeb*ć i się nie bać albo co z tą Polską Wiedźmin. Turbolechita Na pohybel! Absurdalnie, śmiesznie i świeżo Wiedźmin idzie po władzę! Nowy spektakl według Ziemowita Szczerka
Informacje

czas trwania: 80 minut

grupa wiekowa: dorośli

scenografia: Łukasz Błażejewski

choreografia: Karol Miękina

muzyka: Paweł Penarski

data premiery: 8 lutego 2019

miejsce premiery: Teatr Nowy Proxima

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)