Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna

Reżyseria: Piotr Ratajczak

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego

Opis spektaklu
To przedstawienie inspirowane filmem Agnieszki Holland Aktorzy prowincjonalni z 1978 roku. Film nagrodzony został w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI i do dziś jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie próbują adaptować scenariusza ani szukać na siłę współczesnych analogii. Historia aktorów, którzy na prowincji, pod okiem warszawskiego reżysera, próbują wystawić Wyzwolenie Wyspiańskiego, jest pretekstem do rozmowy o życiu aktora w Koszalinie w roku 2018.
Skąd się tu wzięli? Co ich tu przygnało? Są szczęśliwi, czy wręcz przeciwnie? Chcą stąd uciec czy jeszcze na coś czekają?
To komedia, momentami dość gorzka, zbiorowy portret artystów, zmagających się z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów. Chałtury i życie prywatne. Ciągle nowi reżyserzy i nowe nadzieje. To spektakl o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, ale przede wszystkim, o tym, co w tym zawodzie najważniejsze, o pasji, marzeniach, sensie życia i miłości do teatru.

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Obsada

Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska, Adria Jakubik, Bartosz Budny, Marcin Borchrdt, Wojciech Kowalski, Artur Paczesny, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski

Inni realizatorzy

Reżyseria: Piotr Ratajczak
Scenografia: Grupa Mixer
Opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak

Recenzje
Pełna kultura - 2018.06.15 - Aktorzy prowincjonalni Z małego miasta nasze sny Aktorzy przestali grać - recenzja najnowszego spektaklu BTD w Koszalinie Szczerość droższa niż złoto Po drugiej stronie sceny Teatr mój widzę, prowincjonalny Nowy spektakl w BTD! Aktorzy Prowincjonalni, czyli Komedia Koszalińska. Sztuka kompromisu Jaka rzeczywistość, taki i teatr Leaving Las Koszalinas
Informacje

czas trwania: 1h 40 min

grupa wiekowa: młodzież i dorośli

scenografia: Grupa Mixer

choreografia: Arkadiusz Buszko

muzyka: Piotr Ratajczak

dramaturgia: Piotr Rowicki / Piotr Ratajczak

data premiery: 16 czerwca 2018

miejsce premiery: Koszalin

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)