Opowieści z niepamięci

Reżyseria: Duda Paiva

Teatr Animacji w Poznaniu

Opis spektaklu
Prasłowiańska mitologia, wraz z niezwykłymi legendami i zamieszkującymi je magicznymi istotami powoli odchodzi w niepamięć. Twórcy "Opowieści z niepamięci" postanowili uchronić kilka z nich przed zapomnieniem. Na scenę wychodzą aktorzy, by, jak za dawnych czasów, powoli snuć opowieści o potężnych Płanetnikach, szalonych leśnych znachorkach Babach, przebiegłych i niebezpiecznych Jędzach, czy budzącym grozę, tajemniczym Bezkoście. Jednak już na początku legendy pojawia się Kłobuk, cichy, leśny duch, którego obecność zawsze zwiastuje nieszczęście. Od tego momentu wszystko idzie nie tak, legendy, zamiast pojawiać się w słowach i szeptach, ożywają! Aktorzy Teatru Animacji wraz z dziećmi na widowni muszą udobruchać Babę, nie dać się zwieść parszywej Jędzy, stoczyć bój z Bezkostem, a wszystko po to, by uratować Płanetnika, bez którego przestałaby istnieć... nasza pogoda!

Niezwykłe, autorskie lalki Dudy Paivy faktycznie ożywają na scenie, budząc respekt, czasem grozę, a niekiedy szczery śmiech.

Duda Paiva, Brazylijczyk mieszkający na stałe w Holandii, postanowił przyjrzeć się z bliska słowiańskim legendom. Być może dzięki temu spektaklowi my sami poznamy je na nowo?
Obsada

Julianna Dorosz
Sylwia Koronczewska-Cyris
Mariola Ryl-Krystianowska
Marcin Chomicki
Krzysztof Dutkiewicz
Marcel Górnicki

Inni realizatorzy

Koncepcja, reżyseria, projekty lalek, choreografia – Duda Paiva
Koncepcja, dramaturgia – Malina Prześluga
Kompozytor – Dawid Dąbrowski
Światła – Michał Krugiołka

Asystent reżysera – Paweł Strumiński (ATB)
Asystentka scenografa – Małgorzata Rekusz

Wykonanie lalek – Grzegorz Fijałkowski, Damian Kubasiewicz, Mariusz Szajbe

Recenzje
Demony nie lalki Demonologia dla dzieci Spotkania z koroną na głowie Strona główna Recenzje Szaleństwa prasłowiańsko-brazylijsko-holendersko-polskie Szaleństwa prasłowiańsko-brazylijsko-holendersko-polskie Demony nie lalki Demonologia dla dzieci Spotkania z koroną na głowie Gdzie Duda Paiva nie może, tam lalkę pośle Szaleństwa prasłowiańsko-brazylijsko-holendersko-polskie Szaleństwa prasłowiańsko-brazylijsko-holendersko-polskie Demony nie lalki Demonologia dla dzieci Spotkania z koroną na głowie Gdzie Duda Paiva nie może, tam lalkę pośle Szaleństwa prasłowiańsko-brazylijsko-holendersko-polskie Szaleństwa prasłowiańsko-brazylijsko-holendersko-polskie Gdzie Duda Paiva nie może, tam lalkę pośle
Informacje

czas trwania: 70 minut

grupa wiekowa: dzieci

scenografia: Duda Paiva

choreografia: Duda Paiva

muzyka: Dawid Dąbrowski

dramaturgia: Malina Prześluga

data premiery: 23 listopada 2016

miejsce premiery: Teatr Animacji w Poznaniu

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)