Choroszcz

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

Kontakt
Opis
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy to prężny ośrodek prowadzący różnorodną działalność kulturalno-artystyczną, edukacyjną i wydawniczą, której celami są: wspieranie kultury lokalnej, integrowanie mieszkańców, dbanie o pamięć i szacunek dla wielokulturowej tradycji gminy Choroszcz.


Centrum mieści się w zabytkowym budynku z drugiej połowy XIX wieku, w którym przez dekady działała szkoła wchodząca w skład osiedla przemysłowego fabryki Moesów. Przy M-GCKiS działa również Biblioteka Publiczna w Choroszczy z filiami w Barszczewie i Klepaczach.
Centrum od lat może poszczycić się bogatą ofertą skierowaną do wszystkich mieszkańców gminy – począwszy od lekcji gry na pianinie, zajęć plastycznych, lekcji tańca towarzyskiego oraz nowoczesnego, przez zajęcia biblioteczne, aż do prób śpiewu solistek, zespołów muzycznych, folklorystycznych i chórów. Warto podkreślić rozśpiewanie mieszkańców Choroszczy, gdyż przy Centrum działają: Chór Miejski, Chór Kameralny, zespoły folklorystyczne Klepaczanki (z pobliskich Klepacz) oraz Narwianki (z Kruszewa). Współpracuje z nami także zespół rockowy Nervovoohoży.
Nasz kalendarz obfituje w imprezy cieszące się uznaniem społeczności lokalnej. Od momentu powstania Centrum wspiera obchody Dni Choroszczy, organizujemy także popularny na całej Białostocczyźnie Jarmark Dominikański na terenie parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, zaś od 2000 roku wrzesień rozpoczynamy Ogólnopolskim Dniem Ogórka w Kruszewie. Wśród cyklicznych wydarzeń stricte muzycznych warto wymienić Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej oraz Jam Session w Stajni. Niezmienną popularnością cieszą się także coroczne majówki, obchody święta Wojska Polskiego i rocznicy powstania styczniowego. Poza wspomnianymi imprezami cyklicznymi organizujemy także wernisaże, przeglądy artystyczne, zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz konkursy.
Bilety na wydarzenia dostępne są w biurze Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 29, Choroszcz)

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)