Kraśnik

Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

Kontakt
Opis
Centrum Kultury i Promocji, to największy ośrodek promujący kulturę wśród mieszkańców Kraśnika oraz okolicznych miejscowości. Tętni życiem od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora – siedem dni w tygodniu. Odbywają się tutaj próby i spektakle teatralne, zajęcia, warsztaty licznych grup artystycznych, spotkania, wernisaże oraz koncerty. Organizowanych jest wiele spotkań o charakterze kameralnym, jak i masowych imprez plenerowych, wydarzeń rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej czy międzynarodowej.

Centrum umożliwia osobom w każdym wieku – od najmłodszych po seniorów, rozwijanie swoich zainteresowań na zajęciach tanecznych, plastycznych, wokalnych, fotograficznych oraz teatralnych.

Uczestnicy zajęć, to laureaci wielu konkursów, przeglądów oraz zawodów rangi mistrzowskiej zarówno na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, jak również międzynarodowym.

Placówka powstała w 1953 r. pod nazwą Zakładowego Domu Kultury. W 1992 r. zmieniła nazwę na Miejski Dom Kultury, a od 1999 r. funkcjonuje jako Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Centrum dysponuje salą widowiskową wyposażoną w 373 miejsca siedzące, placem festynowym z zadaszoną sceną (przy budynku CKiP), klimatyzowaną salą konferencyjną oraz amfiteatrem znajdującym się w Dzielnicy Starej. Amfiteatr usytuowany jest przy ulicy Festiwalowej i wyposażony w zadaszoną scenę o wymiarach 20 x 10m z 2669 miejscami siedzącymi. Obiekt ten otacza dużo drzew i zieleni, które podświetlone dają efekt dodatkowej scenograficznej iluminacji. Atrakcyjne położenie obiektu (w centrum miasta), bardzo dobrze skomunikowane połączenie, bliskość przystanku autobusowego, kilkaset miejsc parkingowych oraz mała gastronomia przy ul. Festiwalowej, czynią to miejsce atrakcyjnym dla organizowanych wydarzeń.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)