Sucha Beskidzka

CENTRUM KULTURY I FILMU W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

Kontakt
Opis
Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera jest nowoczesnym i wielofunkcyjnym budynkiem, oddanym do użytku i oficjalnie otwartym w marcu 2021 roku. Ideą przyświecającą realizacji tego imponującego projektu było nadanie nowej siedziby Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, mieszczącemu się na suskim zamku, którego przyszłość z powodu perturbacji własnościowych, nie była klarowna. W Centrum przewidziano również miejsce dla Biblioteki Suskiej. Księgozbiór, liczący pond 60 tysięcy pozycji wymagał nowoczesnego budynku. To właśnie te dwie instytucje znalazły nowy dom na Mickiewicza 27.
Budynek Centrum Kultury i Filmu imponuje bryłą i nowoczesnym designem. Jego kubatura wynosi ponad 21 tysięcy metrów sześciennych a powierzchnia użytkowa około 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. Dzięki połączeniu szkła i płyt kompozytowych, budynek wyróżnia się na tle Suchej Beskidzkiej i przyciąga uwagę przejezdnych. Inwestycja okazała się milowym krokiem w rozwoju kulturalnym miasta, tworząc obiekt, będący prawdziwym skokiem w XXI wiek i stając się nową wizytówką Suchej Beskidzkiej.

Do dyspozycji mieszkańców, gości i osób zainteresowanych wynajmem jest serce Centrum Kultury, czyli nowoczesna i wielofunkcyjna sala widowiskowo-kinowa na 300 osób oraz kilka sal dedykowanych dla różnych form aktywności – konferencyjna, multimedialna, muzyczna i taneczna. Aktywnością flagową Centrum jest reaktywowane po latach suskie kino. Sala widowiskowa daje takie możliwości, z czego skrzętnie korzystamy, przez kilka dni w tygodniu emitując filmy dla każdej grupy wiekowej. Warto zapoznać się z repertuarem na stronie www.ckifsucha.pl.

Działalność Centrum wykracza poza standardy znane wcześniej w okolicy. Głównym celem i ideą jest stworzenie miejsca dla każdego. To tutaj, jak mają nadzieję włodarze, będzie ogniskować się aktywność kulturalna Suchej Beskidzkiej i całego regionu.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)