Siemianowice Śląskie

Siemianowickie Centrum Kultury - Park Tradycji

Kontakt

ul. Orzeszkowej 12

(32) 765 27 40

m.kolbuk@siemck.pl

https://siemck.pl/

Opis
PARK TRADYCJI został oddany do użytku na terenach byłej kopalni „Michał” w Siemianowicach Śląskich w 2012 roku, w budynku byłej maszynowni szybu Krystyn. Pięknie odnowiony budynek wraz z ponad 50 metrową wieżą wyciągową nieczynnego szybu kopalnianego, jest doskonałym przykładem połączenia dziedzictwa śląskiej ziemi i historii górnictwa z nią związanej wraz z nowoczesnymi rozwiązaniami dla kultury.

Parter oraz podziemia to część ekspozycyjna, gdzie oprócz wyjątkowych eksponatów (jak na przykład parowa maszyna wyciągowa z 1905 r.), zwiedzający mogą za pomocą interaktywnych prezentacji poznać historię górnictwa i Siemianowic Śląskich.

PARK TRADYCJI, to także miejsce aktywizacji życia kulturalnego.
W nowopowstałej, nowoczesnej sali widowiskowej mogącej pomieścić 160 widzów, wyposażonej w wysokiej jakości sprzęt nagłośnieniowy
i oświetleniowy, odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne, projekcje filmowe oraz różnego typu wydarzenia kulturalne, konferencje, sympozja.

Od stycznia 2013 roku PARK TRADYCJI został włączony do Szlaków Zabytków Techniki. Szlak ten jest markowym produktem turystycznym (sieciowy produkt obszaru) prezentującym najważniejsze i najciekawsze pod względem walorów turystycznych, historycznych i architektonicznych obiekty przemysłowe w regionie śląskim.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)