Strumień

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

Kontakt

ul. Młyńska 14

33 8570 174

aga@emgok.pl

http://www.emgok.pl/

Opis
Głównym celem działalności kulturalnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury jest rozpoznawanie i rozbudzanie potrzeb kulturalnych środowiska, kształtowanie wzorów aktywnego uczestnictwa w kulturze, prowadzenie różnorodnych form edukacji kulturalnej odbywającej się na terenie całej gminy oraz wyrównywanie szans w dostępie do kultury również za pośrednictwem wchodzących w jego skład świetlic środowiskowych.

Ważnym aspektem działalności instytucji jest pierwiastek edukacyjny. Odbiorcy mają więc okazję spotkać się z wykonawcami prezentującymi różne style w muzyce – od popularnych, młodzieżowych, poprzez jazz, po muzykę klasyczną. Kolejną propozycją jest prezentowanie odmiennych kultur (kultura żydowska, ukraińska, japońska itp.) oraz muzyki różnych stron świata.

Na scenie ośrodka kultury gościli wykonawcy z Czech, Słowacji, Ukrainy a nawet odległej Kenii. Wszystkie tego typu spotkania są urozmaicane pokazami tańców, strojów i degustacją potraw danego kraju. Za sprawą ośrodka kultury niewielki Strumień odwiedzają też gwiazdy pierwszej wielkości m. in. VOO VOO, Wojciech Waglewski, Andrzej Sikorowski, Abradab, Czesław Mozil, Kuba Badach, De Mono. A Stanisław Soyka, który wykonał pięć koncertów z miejscowym chórem „Lutnia” w ramach projektu Silesian Friendship Tour, realizowanego przez MGOK, stał się przyjacielem śpiewających strumieniaków.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)