Strumień

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu

Kontakt

ul. Młyńska 14

33 8570 174

biuro@emgok.pl

http://www.emgok.pl/

Opis
Głównym celem działalności kulturalnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury jest rozpoznawanie i rozbudzanie potrzeb kulturalnych środowiska, kształtowanie wzorów aktywnego uczestnictwa w kulturze, prowadzenie różnorodnych form edukacji kulturalnej odbywającej się na terenie całej gminy oraz wyrównywanie szans w dostępie do kultury również za pośrednictwem wchodzących w jego skład sześciu świetlic, umiejscowionych w każdej miejscowości gminy.
Istniejemy już od 1983 roku. Kilka lat temu dopłynęliśmy do bezpiecznej przystani, przeprowadzając się do pięknej, nowoczesnej siedziby. Dzięki tym sprzyjającym okolicznościom, możemy i chcemy tworzyć kulturę na najwyższym poziomie. Rocznie organizujemy około 100 imprez – samodzielnie lub pomagamy w organizacji innym podmiotom.
Organizujemy i wspieramy działalność ponad 30 grup, stowarzyszeń, zespołów, które mają u nas swoje siedziby, ćwiczą, spotykają się. Wspieramy ich technicznie, personalnie, a nie raz i finansowo. Wraz z uczestnikami działań świetlicowych, to grupa około 1 000 osób, co w liczącej niewiele ponad 12 tys. mieszkańców gminie, jest wynikiem więcej niż zadowalającym.

Na przestrzeni lat do Strumienia zawitały wielkie gwiazdy m.in. Stanisław Sojka, Anna Maria Jopek, De Mono, Magda Umer i MUMIO, Kuba Badach, Mela Koteluk, Czesław Mozil, Voo Voo, Lemon, Abradab, Happysad, Strachy na Lachy, Lao Che, Teatr Wierszalin z Supraśla, ZPiT Śląsk, Artur Andrus i wiele, wiele innych. Jednym słowem w naszych działaniach staramy się wykorzystać potencjał lokalowo-sprzętowy, ale co najważniejsze, ludzki. Udało nam się skupić wokół ośrodka kultury niezwykłą „emgokową” rodzinę – Przyjaciół kultury. Ludzie ci, w wielu przypadkach społecznicy, są zawsze gotowi do działań, a ich aktywność wykracza również poza obszar kultury, ponieważ chętnie biorą udział w akcjach społecznych i po prostu lubią miejsce, w którym żyją.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)