Konin

Centrum Kultury i Sztuki - Dom Kultury Oskard

Kontakt

Aleje 1 Maja 7a

(63) 274 66 11/12

j.kaluzynska@ckis.konin.pl

http://ckis.konin.pl

Opis
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie to po prostu to, co najlepsze w kulturze, w trzech lokalizacjach: przy ul. Okólnej, Domu Kultury Oskard oraz Galerii CKiS Wieża Ciśnień. To ciesząca się, od 1988 roku, ogromnym uznaniem i sympatią widzów Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Wizytówką naszego Centrum są realizowane od wielu lat wydarzenia, takie jak Jazz Festival Jazzonalia, goszczący wybitnych muzyków z całego świata, OKFA - Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby, Wielkopolski Festiwal Tańczące Trzewiczki, Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Polska Konteksty, Poznań Malta Festiwal na Bis w Koninie czy Przegląd Twórczości Plastycznej "O Złotą Sztalugę".

W sumie rocznie organizujemy kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych, a także proponujemy naszym widzom najlepsze polskie i światowe filmy w Kinie Oskard.

Jesteśmy organizatorem imprez ogólnopolskich, regionalnych i subregionalnych dla artystów i twórców amatorskiego ruchu artystycznego, a także wystaw, koncertów i innych form prezentacji twórców profesjonalnych.

CKiS od lat aktywnie uczestniczy w projekcie Teatr Polska, oferując publiczności najciekawsze spektakle i zapraszając do Konina artystów z całej Polski.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)