Puławy

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Kontakt

Wojska Polskiego 4

818879601

media@domchemika.pl

https://www.domchemika.pl

Opis
POK "Dom Chemika" jest samorządową instytucją kultury. To główny, a jednocześnie największy ośrodek kultury w Puławach i powiecie puławskim. Jego oferta skierowana jest do różnych grup społecznych i wiekowych, a wydarzenia kulturalne organizowane przez placówkę rozwijają i zaspokajają potrzeby kulturalne mieszkańców oraz upowszechniają i promują lokalną aktywność artystyczną.
W Ośrodku funkcjonują zespoły amatorskiego ruchu artystycznego Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle", Zespół Baletowy "Etiuda", Studio Tańca "Pokus", Puławski Teatr Amatora, Teatr Lalek "Muchomor", Teatr młodzieżowy SPUT², Teatrzyk Dziecięcy „Figielek”, „Zabawa w teatr”, Koło Konferansjerów i Recytatorów, Pracownia Edukacji Plastycznej, zespół wokalny seniorek "Puławianki". Pod kierunkiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów rozwijają swoje umiejętności wokaliści i recytatorzy. Działają tu również koła zainteresowań i kluby: Klub Twórców Ludowych, Klub Seniora, Klub Mam.
Ośrodek jest organizatorem różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, koncertów, spektakli teatralnych i kabaretowych oraz wydarzeń plenerowych. Centrum Informacji Turystycznej będące w strukturach Ośrodka promuje Puławy turystycznie i kulturalnie.
POK "Dom Chemika" jest od lat organizatorem wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Najważniejsze z nich to Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe, Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli", Ogólnopolski Festiwal Kolęd., Puławskie Lato Bluesowe czy Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy.

Obecnie główny budynek Ośrodka przechodzi gruntowną modernizację, my jednak nie zaprzestajemy działalności. Korzystamy z gościnności różnych podmiotów, m .in. klubów, szkół, hali widowiskowej.
Sprzedaż biletów zwyczajowo odbywa się siedzibie Ośrodka, w kasie biletowej.
Spektakle

03.09 18:00

We_selle

08.09 17:00

Staś i Zła Noga

We_selle

Wojciech Mochniej

M4C Foundation

Staś i Zła Noga

Bartłomiej Błaszczyński

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)