Sławno

Sławieński Dom Kultury

Kontakt
Opis
Sławieński Dom Kultury to samorządowa instytucja kultury posiadająca osobowość prawną, znajdująca się w sercu powiatu sławieńskiego, z siedzibą w Sławnie. Jest najważniejszym ośrodkiem kultury w mieście, ale również jedną z najprężniej działających i dynamicznie rozwijających się instytucji kultury w całym powiecie. SDK jest organizatorem i współorganizatorem imprez oraz wydarzeń o charakterze lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Jest przyjazną, otwartą instytucją, która tętni życiem, zapewniając wysokiej jakości usługi i bogaty wachlarz oferty kulturalnej, kierowanej do różnych odbiorców. Misją Sławieńskiego Domu Kultury jest budzenie talentów, przygotowanie świadomego twórcy i odbiorcy kultury, kreowanie oraz zaspokajanie potrzeb kulturalnych mieszkańców.
SDK jest dumnym członkiem Zachodniopomorskiego Forum Kultury, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Polskiej Sieci Kin Cyfrowych oraz Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Bierzemy czynny udział w działaniach Narodowego Centrum Kultury, m.in. DK+ Zaproś nas do siebie, Kadra Kultury – cyklu szkoleń podnoszących kwalifikacje pracowników instytucji kultury oraz w programie „Bardzo Młoda Kultura”.
Nasz dom kultury nieustannie się rozwija. Staramy się wciąż podnosić standardy i stanowić nowoczesne centrum kultury na miarę XXI wieku.
W 2013 roku zainstalowaliśmy system kasowy. W 2015 roku scyfryzowaliśmy nasze kino, dzięki czemu w Sławnie można oglądać filmy w najwyższej jakości. W roku 2016 zainstalowano w naszym kinie nowy, wielkoformatowy ekran kinowy, system 3D oraz jeden z najnowocześniejszych systemów nagłośnieniowych dostępnych na rynku.
Natomiast w tym roku Sławieński Dom Kultury realizuje dla mieszkańców Sławna kolejną inwestycję polegającą na modernizacji sali widowiskowo-kinowej. Także w tym roku zostanie zakończony remont amfiteatru.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)