Nabór do TEATR POLSKA 2018!

Aby zgłosić spektakl do tegorocznej edycji programu należy przesłać niezbędne dokumenty i nagrania drogą pocztową (wykaz niezbędnych dokumentów znajduje się na podstronie z Regulaminem) oraz zalogować się na http://teatrpolska.pl/dla-teatru/ w celu utworzenia karty spektaklu. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 marca 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Jeden teatr może zgłosić wyłącznie jedno przedstawienie.

Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach:

  • Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej.
    Werdykt zostanie ogłoszony do 9 maja 2018 r.

  • Drugi etap to ocena wiarygodności finansowej projektów objazdów zakwalifikowanych spektakli przez Komitet Organizacyjny.
    Wyniki drugiego etapu poznamy do 22 czerwca 2018 r.

Pokazy spektakli wybranych do TEATR POLSKA 2018 będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2018 roku.

Program TEATR POLSKA organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Ewaluacja 10. edycji programu

Z końcem listopada zakończyła się też 10. edycja programu. Wzięło w nim udział 20 teatrów, które przemierzały Polskę, by pokazywać swoje produkcje szerokiej publiczności.

1 września TEATR POLSKA po raz dziesiąty ruszy w teatralny objazd!

Od dekady zmienia kulturalny krajobraz kraju. Sprawia, że publiczność w niewielkich miejscowościach ma żywy kontakt z teatrem. Dociera ze spektaklami w coraz to nowe miejs...

Spektakle Teatroteka WFDiF w Teatr Polska!

Dzięki współpracy Instytutu Teatralnego z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, publiczność kinowa w domach kultury będzie miała okazję zobaczyć 15 pokazów ekrani...

Logotypy 2018

Aktualne logotypy związane z programem dostępne są w zakładce "Materiały prasowe".

Werdykt Komitetu Organizacyjnego 2018

Gratulujemy wszystkim dwudziestu teatrom, które decyzją Komitetu Organizacyjnego uzyskały dofinansowanie w tegorocznej edycji programu.

Werdykt Komisji Artystycznej

Do 10. edycji programu TEATR POLSKA zgłoszonych zostało 113 spektakli. Spośród nich, bo obejrzeniu rejestracji przedstawień na dvd, Komisja Artystyczna wybrała 20 tytułów,...

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)