Brzeg Dolny

Dolnobrzeski Ośrodek Kultury

Kontakt

ul. Kolejowa 29

71 319 52 52

dok@brzegdolny.pl

http://www.dok.brzegdolny.pl/

Opis
Dolnobrzeski Ośrodek Kultury w Brzegu Dolnym jest samorządową instytucją kultury posiadającą osobowość prawną. Realizujemy zadania w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury i sztuki – zarówno profesjonalnej, jak i amatorskiej.

Dolnobrzeski Ośrodek Kultury od ponad 60 lat bierze aktywny udział w życiu kulturalnym mieszkańców powiatu wołowskiego. Jest miejscem przede wszystkim służącym lokalnej społeczności. Nasza działalność to praca z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi mieszkańcami gminy Brzeg Dolny.

Ośrodek Kultury, mający swoją siedzibę w zabytkowym pałacu, oferuje nowoczesne formy obcowania z kulturą. Doświadczony zespół instruktorów stawia na programy autorskie, które odkrywają talenty uczestników. W ofercie znajdują się zajęcia plastyczne, nauki gry na instrumentach, zajęcia wokalne, rękodzieła, teatralne dla wszystkich grup wiekowych, instrumentalno-wokalne, filmu animowanego. Działa tu też odnoszący sukcesy dziecięco – młodzieżowy zespół taneczny „Rytmy Planety”.

Specjalnością Ośrodka jest również współpraca z seniorami. Działa u nas między innymi Chór „Radość”, Chór „Oremus” oraz prężnie rozwijający się klub „50 Plus”.

Ośrodek Kultury organizuje imprezy kulturalne, spektakle teatralne, wystawy, koncerty, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi. W budynku znajduje się nowoczesne cyfrowe kino „Odra”, które z salą widowiskową na około 300 miejsc jest miejscem idealnym na koncerty i przedstawienia artystyczne. Dolnobrzeski Ośrodek Kultury przy ul. Zwycięstwa na osiedlu Fabrycznym prowadzi także galerię, gdzie swoje prace wystawiają nie tylko dolnobrzescy artyści, ale również goście z różnych stron świata. Co roku odbywa się tam około kilkunastu wystaw.
Spektakle
10.00 zł

14.09 18:00

Pustka. Pustynia. Nic.

10.00 zł

16.09 18:00

Karczma Pod Białym Łabędziem

10.00 zł

25.09 17:00

Opowieści z niepamięci

10.00 zł

06.10 16:00

Mała draka o zwierzakach

Pustka. Pustynia. Nic.

Leszek Bzdyl

WROCŁAWSKI TEATR PANTOMIMY IM. HENRYKA TOMASZEWSKIEGO

Karczma Pod Białym Łabędziem

Jan Michał Zaskórski

Teatr Animagia

Opowieści z niepamięci

Duda Paiva

Teatr Animacji w Poznaniu

Mała draka o zwierzakach

Ewa Piotrowska

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)